| Brand | VW |
|---|
| Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt. Ltd, 18001020777 |
|---|
| Model | VW32S |
|---|
| Model Year | 2020 |
|---|
| Product Dimensions | 75 x 15 x 50 cm; 4.22 Kilograms |
|---|
| Item model number | VW32S |
|---|
| Ram Memory Installed Size | 0.5 GB |
|---|
| Operating System | Android |
|---|
| Hardware Interface | VGA, USB, HDMI |
|---|
| Graphics Coprocessor | Multi Core Mali-400MP2 |
|---|
| Tuner Technology | PAL |
|---|
| Response Time | 8 Milliseconds |
|---|
| Resolution | 720p |
|---|
| Special Features | A+ Grade Panel | Super Slim Bezel | HDR-10 Picture Quality | Eco Vision | Dynamic Crystal Colour | Quad-Core Processor I Quantum Lucent Technology |
|---|
| Mounting Hardware | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control |
|---|
| Number Of Items | 1 |
|---|
| Remote Control Description | Optimum range remote with shortcut keys |
|---|
| Display Technology | LED |
|---|
| Standing screen display size | 32 Inches |
|---|
| Display Type | LED |
|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
|---|
| Image Aspect Ratio | 16:09 |
|---|
| Image Contrast Ratio | 400000:1 |
|---|
| Supported Image Type | JPEG |
|---|
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
|---|
| Resolution | 1366x768 Pixels |
|---|
| Audio Output Mode | Stereo |
|---|
| Supported Audio Format | Avi, Mp3_audio |
|---|
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | Power Audio |
|---|
| Audio Wattage | 20 Watts |
|---|
| Power Source | AC |
|---|
| Batteries Included | No |
|---|
| Batteries Required | No |
|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|
| Connector Type | Wi-Fi |
|---|
| Mounting Type | Wall Mount |
|---|
| Remote Control Included? | Yes |
|---|
| Supports Bluetooth Technology | No |
|---|
| Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt. Ltd |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 4 kg 220 g |
|---|
No comments:
Post a Comment