| Brand | SANSUI |
|---|
| Manufacturer | Sansui, Jaina India Pvt Ltd., D170, Okhla Industrial Area, Phase-1, New Delhi-110020 |
|---|
| Model | JSY32SKHD |
|---|
| Model Year | 2021 |
|---|
| Product Dimensions | 72.2 x 17.5 x 47 cm; 4.4 Kilograms |
|---|
| Batteries | 2 AAA batteries required. (included) |
|---|
| Item model number | JSY32SKHD |
|---|
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
|---|
| Ram Memory Installed Size | 1 GB |
|---|
| Operating System | Android |
|---|
| Hardware Interface | USB, HDMI, Headphone |
|---|
| Graphics Coprocessor | Mali-450 GPU |
|---|
| Tuner Technology | NTSC |
|---|
| Response Time | 8 Milliseconds |
|---|
| Resolution | 768p |
|---|
| Special Features | Android 9 (GOS) | In-built Apps Store | Screen Sharing | Remote with Hotkeys | Movie Box |
|---|
| Mounting Hardware | 1 LED TV, 2 Table Stand Base, 1 Wall Mounting Set, 4 Screws, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control, 2 AAA Battery |
|---|
| Number Of Items | 1 |
|---|
| Remote Control Description | Optimum range remote with shortcut keys and Hot Keys |
|---|
| Remote Control Type | IR |
|---|
| Display Technology | LED |
|---|
| Standing screen display size | 32 Inches |
|---|
| Display Type | A+ |
|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
|---|
| Image Aspect Ratio | 16:09 |
|---|
| Image Contrast Ratio | 3000:1 |
|---|
| Supported Image Type | GIF, JPEG |
|---|
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
|---|
| Resolution | 1366x768 Pixels |
|---|
| Audio Output Mode | Stereo |
|---|
| Supported Audio Format | Mp3_audio, Wma |
|---|
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | 2.0 |
|---|
| Audio Wattage | 20 Watts |
|---|
| Voltage | 110 Volts |
|---|
| Wattage | 20 Watts |
|---|
| Power Source | AC |
|---|
| Batteries Included | Yes |
|---|
| Batteries Required | Yes |
|---|
| Battery Cell Composition | Alkaline |
|---|
| GSM frequencies | 60 Hz |
|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|
| Total Usb Ports | 2 |
|---|
| Connector Type | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
|---|
| Maximum Operating Distance | 9 Feet |
|---|
| Mounting Type | Wall Mount & Table Mount |
|---|
| Real Angle Of View | 178 Degrees |
|---|
| Includes Rechargable Battery | No |
|---|
| Remote Control Included? | Yes |
|---|
| Supports Bluetooth Technology | No |
|---|
| Manufacturer | Sansui |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 4 kg 400 g |
|---|
No comments:
Post a Comment