| Brand | Redmi |
|---|
| Manufacturer | Redmi, Dixon Technologies (India) Limited, SHED#2,3,4, EMC-2, Munagalapalem Post,Yerpedu Mandalam, Chittoor, Andhra Pradesh - 517526 |
|---|
| Model | L32M6-RA/L32M7-RA |
|---|
| Model Name | Redmi Smart TV 32 |
|---|
| Model Year | 2021 |
|---|
| Product Dimensions | 73 x 8.7 x 47.6 cm; 3.92 Kilograms |
|---|
| Batteries | 2 AAA batteries required. |
|---|
| Item model number | L32M6-RA/L32M7-RA |
|---|
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
|---|
| Ram Memory Installed Size | 1 GB |
|---|
| Operating System | Android |
|---|
| Hardware Interface | AV Port, Ethernet, HDMI, Headphone, USB 2.0 |
|---|
| Graphics Coprocessor | Mali G31 MP2 |
|---|
| Tuner Technology | NTSC |
|---|
| Resolution | 720p |
|---|
| Special Features | PatchWall 4 with IMDb Integration | Kids Mode with Parental Lock | 90+ Free Live Channels | Netflix | Prime Video | Disney+ Hotstar and more | Android TV 11 | Google Assistant | Chromecast Built-in | Miracast |
|---|
| Mounting Hardware | 1 LED TV, 2 Table Stand Base, 1 User Manual, 1 Remote Control, 4 screws |
|---|
| Number Of Items | 1 |
|---|
| Remote Control Description | Remote with easy Access like Voice assistant | Ok Google | Quick Wake | Quick Mute | Quick Settings | Netflix and Prime Video buttons |
|---|
| Remote Control Type | Bluetooth |
|---|
| Display Technology | LED |
|---|
| Standing screen display size | 32 Inches |
|---|
| Display Type | A+ |
|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
|---|
| Image Aspect Ratio | 16:09 |
|---|
| Image Brightness | Ultra Bright Screen |
|---|
| Supported Image Type | JPEG |
|---|
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
|---|
| Resolution | 1366 x 768 Pixels |
|---|
| Audio Output Mode | Stereo |
|---|
| Supported Audio Format | Dolby, DTS-HD, Mp3_audio |
|---|
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | Dolby Audio | DTS Virtual: X | DTS-HD |
|---|
| Audio Wattage | 20 Watts |
|---|
| Voltage | 240 Volts |
|---|
| Wattage | 50 Watts |
|---|
| Power Source | AC |
|---|
| Batteries Included | No |
|---|
| Batteries Required | Yes |
|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|
| Total Usb Ports | 2 |
|---|
| Connector Type | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
|---|
| Maximum Operating Distance | 8 Feet |
|---|
| Mounting Type | Wall Mount |
|---|
| Real Angle Of View | 178 Degrees |
|---|
| Media Format | AVI, MPEG |
|---|
| Remote Control Included? | Yes |
|---|
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
|---|
| Manufacturer | Redmi |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 3 kg 920 g |
|---|
No comments:
Post a Comment