| Brand | OnePlus |
|---|
| Manufacturer | Radiant Appliances and Electronics Pvt. Ltd., Radiant Appliances and Electronics Pvt. Ltd. Survey No. 111,112,S-2 A 1, Ecity, Fabcity, Maheshwaram Mandal, Raviryala Village, Ranga Reddy. Telangana, 501141 OnePlus Customer Service Contact number:1800 102 8411 Email address:OnePluscare@oneplus.com |
|---|
| Model | 32Y1 |
|---|
| Model Name | 32Y |
|---|
| Model Year | 2020 |
|---|
| Product Dimensions | 6.5 x 42 x 71.3 cm; 3.5 Kilograms |
|---|
| Batteries | 2 AAA batteries required. |
|---|
| Item model number | 32Y1 |
|---|
| Ram Memory Installed Size | 1 GB |
|---|
| Operating System | Android |
|---|
| Hardware Interface | USB, HDMI |
|---|
| Graphics Coprocessor | Mali470 Triple core |
|---|
| Tuner Technology | PAL/DVB-T/DVB-T2 |
|---|
| Resolution | 720p |
|---|
| Mounting Hardware | 1 LED TV, 2 Table Stand Base, 1 User Manual, 1 Warranty Card, 1 Remote Control, 1AC Cord, 2 AAA Battery |
|---|
| Number Of Items | 1 |
|---|
| Remote Control Description | One Click Amazon Prime Video Button Remote OnePlus Connect | Google Assistant |
|---|
| Remote Control Type | IR, Bluetooth |
|---|
| Display Technology | LED |
|---|
| Standing screen display size | 32 Inches |
|---|
| Display Type | LED |
|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
|---|
| Image Brightness | High brightness |
|---|
| Image Contrast Ratio | 5000:1 |
|---|
| Supported Image Type | JPEG |
|---|
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
|---|
| Resolution | 1366x768 Pixels |
|---|
| Audio Output Mode | Surround |
|---|
| Supported Audio Format | Mp3_audio, Wma |
|---|
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | Dolby Audio |
|---|
| Audio Wattage | 20 Watts |
|---|
| Wattage | 20.00 |
|---|
| Power Source | AC |
|---|
| Batteries Included | No |
|---|
| Batteries Required | No |
|---|
| Battery Cell Composition | Alkaline |
|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|
| Total Usb Ports | 2 |
|---|
| Connector Type | Wi-Fi |
|---|
| Maximum Operating Distance | 9 Feet |
|---|
| Mounting Type | Wall Mount |
|---|
| Media Format | AVI, DVD, MPEG, WAV, WMA |
|---|
| Remote Control Included? | Yes |
|---|
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
|---|
| Manufacturer | Radiant Appliances and Electronics Pvt. Ltd. |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Item Weight | 3 kg 500 g |
|---|
No comments:
Post a Comment