| Brand | MI |
|---|
| Manufacturer | DIXON TECHNOLOGIES (INDIA) LIMITED, DIXON TECHNOLOGIES (INDIA) LIMITED- SHED#2,3,4, EMC-2, MUNAGALAPALEM POST, YERPEDU MADALAM, CHITTOOR-517526, ANDHRA PRADESH, INDIA |
|---|
| Model | L50M5-5AIN |
|---|
| Model Name | 4X |
|---|
| Model Year | 2019 |
|---|
| Product Dimensions | 112.4 x 27.2 x 64.9 cm; 10.9 Kilograms |
|---|
| Item model number | L50M5-5AIN |
|---|
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
|---|
| Ram Memory Installed Size | 2 GB |
|---|
| Operating System | Android |
|---|
| Hardware Interface | USB, HDMI |
|---|
| Graphics Coprocessor | Mali-450 MP up to 750MHz |
|---|
| Tuner Technology | NTSC/PAL |
|---|
| Resolution | 4K |
|---|
| Special Features | Smart TV Built-In Wi-Fi | PatchWall | Netflix | Prime Video | Disney+Hotstar and more | Android TV 9.0 | Google Assistant |
|---|
| Mounting Hardware | 1 LED TV, Manual, 4 Screws, Stand, Remote Control, Smart Remote |
|---|
| Number Of Items | 1 |
|---|
| Remote Control Description | Remote control with voice control options |
|---|
| Remote Control Type | IR, Bluetooth |
|---|
| Display Technology | LED |
|---|
| Standing screen display size | 50 Inches |
|---|
| Display Type | LED |
|---|
| Viewing Angle | 178 Degrees |
|---|
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
|---|
| Image Brightness | High brightness |
|---|
| Image Contrast Ratio | 40000:1 |
|---|
| Supported Image Type | JPEG |
|---|
| Screen Resolution | 3840 x 2160 pixels |
|---|
| Resolution | 3840x2160 Pixels |
|---|
| Audio Output Mode | Surround |
|---|
| Supported Audio Format | Mp3_audio, Wma |
|---|
| Speaker Surround Sound Channel Configuration | Dolby, DTS-HD |
|---|
| Audio Wattage | 20 Watts |
|---|
| Wattage | 20.00 |
|---|
| Power Source | AC |
|---|
| Batteries Included | No |
|---|
| Batteries Required | No |
|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|
| Total Usb Ports | 2 |
|---|
| Connector Type | Wi-Fi, USB, HDMI |
|---|
| Maximum Operating Distance | 7 Feet |
|---|
| Mounting Type | Wall Mount |
|---|
| Media Format | MPEG, AVI, DVD, Blu-ray, WAV |
|---|
| Remote Control Included? | Yes |
|---|
| Supports Bluetooth Technology | Yes |
|---|
| Manufacturer | DIXON TECHNOLOGIES (INDIA) LIMITED |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Imported By | Xiaomi Technology India Pvt. Ltd., 4th floor, Ozone Manay Tech Park, Hongasandra, Bangalore – 560 068, Karnataka Phone No. 1800 1036286 Email: service.in@xiaomi.com |
|---|
| Item Weight | 10 kg 900 g |
|---|
No comments:
Post a Comment