| Colour | Black |
| Brand | MI |
| Connector Type | USB, Micro USB |
| Battery Capacity | 20000 Milliampere Hour (mAh) |
| Item Dimensions LxWxH | 15.1 x 7.2 x 2.6 Centimeters |
Product information
Technical Details
| Brand | MI |
|---|---|
| Manufacturer | Xiaomi, Navitasys India Private Limited |
| Model | PLM18ZM |
| Model Name | Mi Power Bank 3i |
| Product Dimensions | 15.1 x 7.2 x 2.6 cm; 434 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | PLM18ZM |
| Special Features | Slim Fit, Travel, Universal |
| Mounting Hardware | 1 Power Bank, 1 USB Cable & 1 User Manual |
| Number Of Items | 1 |
| Power Source | Corded Electric |
| Batteries Included | Yes |
| Batteries Required | No |
| Battery Capacity | 20000 Milliampere Hour (mAh) |
| Battery Cell Composition | Lithium Polymer |
| Battery Power Rating | 20000 |
| Number of Ports | 2 |
| Manufacturer | Xiaomi |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 434 g |
Additional Information
| ASIN | B08HV83HL3 |
|---|---|
| Customer Reviews | 4.3 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #39 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #1 in Mobile Portable Power Banks |
| Date First Available | 22 September 2020 |
| Packer | Navitasys India Private Limited |
| Item Dimensions LxWxH | 15.1 x 7.2 x 2.6 Centimeters |
| Generic Name | 20000mAh Power Bank |


No comments:
Post a Comment